1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nükleer Teknolojide Dünya Konjonktürü Uluslararası Kongre

Share
TASAM ( Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi) tarafından “Nükleer Teknolojide Dünya Konjonktürü; III. Nesil ve III+ Nükleer Reaktörler” Uluslar arası Kongresi 27–29 Mart 2008 tarihleri arasında Cevahir Kongre Merkezi, İstanbul’da düzenleniyor.
 
Nükleer enerji üretiminde konu ile ilgili çalışmalarda bulunan özel şirketlerin ve söz konusu tasarımın sahibi veya sağlayıcısı olan yabancı şirketlerin temsilcilerini, akademisyenlerin ve uzmanların bir araya geldiği kongrede; nükleer reaktör tasarımlarının ayrıntıları üzerinde bilgi alışverişinin sağlanılması ve Türkiye nükleer enerji girişiminde var olan bilgi temeline katkıda bulunulması hedefleniyor.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi GÜLER’in program yoğunluğu nedeniyle katılamadığı kongrenin açış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müstaşar Yrd. Yusuf YAZAR ve TASAM Başkanı Süleyman ŞENSOY yaptılar.
TASAM Yönetim Kurulu üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Nükleer Mühendislik ABD Dalı (emekli) Başkanı Prof. Dr. Vural ALTIN yaptığı konuşmada Nükleer Teknolojide Dünya Konjonktürünü değerlendirdi. 

Ayrıca, Uluslararası Atom Enerji Ajansı (IAEA) Nükleer Tesis Güvenliği Bölümü müdürü (Emekli) Dr. Aybars GÜRPINAR tarafından “ Küresel Nükleer Güvenlik ve Emniyet Rejimi” ve TASAM Yönetim Kurulu üyesi, IAEA Nükleer Tesisler Müfettişi (Emekli) Dr. Necmi DAYDAY tarafından “Nükleer Enerjinin Uluslararası Yönleri” konusu ele alındı.

Nükleer Reaktör tiplerinin de ele alınacağı kongrede, IAEA Reaktör Kapatma Birimi Başkanı Michele LARAIA nükleer reaktörlerin hizmet dışına alınması konusundaki bilgileri katılımcılara aktarıldı.

Kongrenin ikinci gününde Nükleer Reaktör Sistem Sunumları ele alınacak. Areva NP, Westinghouse, KEPCO-KOPEC, Atomstroyexport, General Electric ve AECL sistem sunumları uzmanlar tarafından ele alınacak.

Ayrıca, Türkiye’den sektör sunumlarının yer alacağı oturumda TETAŞ Genel Müdürü Dr. Hacı Duran GÖKKAYA ve EPDK Enerji Uzmanı Fakir Hüseyin ERDOĞAN kurumsal görüşlerini paylaşacak.

Kongre programı, Dr. Aybars GÜRPINAR moderatörlüğünde düzenlenecek olan yuvarlak masa toplantısının ardından TASAM Başkanı Süleyman ŞENSOY’un kapanış ve değerlendirme konuşmasıyla son bulacak.
 

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Tarih / Date
27 - 28 Mart 2008 / İSTANBUL
March 27th - 28th, 2008 ISTANBUL


Yer / Palace
Cevahir Kongre Merkezi Şişli İSTANBUL
Cevahir Congress Center Sisli ISTANBUL


İrtibat - LCV / Contact
Aslı TOKAÇ + 90 212 635 61 51


KONGRE SUNUŞU
TIKLAYINIZ.
Congress Presantation


KONGRE BASIN BÜLTENİ
TIKLAYINIZ.
Congress Press Bulletin


KONGRE PROGRAMI
TIKLAYINIZ.
Congress Programme


KONGRE DAVETİYESİ
TIKLAYINIZ.
Congress Invitation


Kongre I. Gün Resimleri

NÜKLEER TEKNOLOJİDE DÜNYA KONJONKTÜRÜ ULUSLARARASI

KONGRE

Kongre II. Gün Resimleri

FacebookTwitter